kurz mozaiky reference Martina

Martina Emmerlingová

Před mnoha lety jsem navštívila Ohridské jezero, kde mě zaujaly mozaiky a potom následně v Itálii. Asi před třemi lety mne oslovil jeden kamarád, který ví, že občas udělám někomu obrázek pro radost, že by potřeboval vyzdobit kapličku v polích. Napadla mne mozaika. Ale jak jí vyrobit byl pro mne oříšek. A tak jsem to nechala.

Asi před rokem jsem dostala typ na výtvarníka Petra Hampla, který vede výtvarné kurzy a mimo jiné i kurzy mozaiky. Snažila jsem se tedy udělat nějakou předlohu a přišla jsem na kurz do atelieru v Nuslích.

První, čeho jsem se zhrozila, bylo, jak z takových robustních kamenů můžu vytvořit tvář světce. V tu chvíli mi to přišlo nemožné a myslela jsem, že má idea bude zamítnuta. Avšak Petr se ihned nadchnul a prohlásil, že to sice bude náročné, ale možné to je. V tu chvíli se mi ulevilo a naděje se vrátila.

Můžu říci, že se Petr opravdu snažil a velice dobře nás vedl. Byly jsme celkem čtyři. Radil, ukazoval a pomáhal nám s opravami. Nešetřil s časem, dokud jsme byly schopné dělat, byl stále u nás, připraven nám pomoct.

Vlídně a trpělivě nás vedl. Nakonec i já, nepolíbená touto výtvarnou technikou, jsem začala pomalu pronikat do tajemství mozaiky. Bylo to všechno napínavé a výsledek zdařilý.

Všechny jsme dopadly dobře a máme z mozaik velkou radost. Vřele doporučuji ostatním případným zájemcům. Nemusíte se bát a s chutí do toho!!!

Martina Emmerlingová

Leave a Reply

Your email address will not be published.