Blanka - reference na kurz mozaiky

Reference na kurz mozaiky od Blanky

Kurzu Petra Hampla jsem se zúčastnila poprvé před necelými dvěma lety. Když jsem poprvé na netu našla ukázky děl z mozaiky, které vytvořil nebo restauroval pan Petr či jeho studenti a návštěvníci kurzu, byla jsem si jistá, že přesně tohle chci vyzkoušet. 
 
Petr přistupuje ke každému otevřeně, je ochotný a profesionální, vše dobře vysvětlí i prakticky ukáže. Díky tří dnům kurzu jsem, řečeno s trochou skromnosti, pochytila a přiučila se technice, na kterou bych si troufla nyní i sama a která je mi blízká.
 
Při práci v ateliéru pana Petra jsem si odnesla tyto postřehy: fascinace z celého procesu od počátku tvoření, od námětu až po realizační část, kdy se snažíte každý kousek kamene dobře vybrat, opracovat, tvarovat a chcete jej dobře usadit, technicky dobře i barevně zakomponovat do sebe a nakonec, jak vás dílo celkově osloví, když je hotové. 
 
Kurz mozaiky vás vytrhne z každodenního spěchu, umožní změnit vnímání reality času a napoví vám samotným, jak se stavíte k tvoření. Nabyla jsem zkušenosti, že při práci s barevným sklem a kamenem, které tvarujete a sekáte, jsou dojmy a přemítání nad dílem ještě intenzivnější a skutečnější. Každý kousek skla a kamene je jiný, pozorujete a obdivujete nekonečné struktury, povrchy, odlesky, hry a škály barev.
 
Bylo mi potěšením navštívit kurz mozaiky. Jsem spokojená a mám velkou radost z mého druhého díla pod Petrovým vedením. 
 
Petře, srdečné díky a hodně zdaru.

Leave a Reply

Your email address will not be published.