Joël Hubaut, La chasse au Knack!

2002, Strasbourg, France

V roce 2002 jsem měl tu čest být součástí performance francouzského umělce Joël Hubaut, který nechal na prostranství před nádražím ve Štrasburku postavit stan ve tvaru řeckého kříže a pozval do něj nejlepší řezníky a uzenáře z celého Alsaska, aby společně vytvořili největší párek na světě, který byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

Při této příležitosti přizval Joël několik umělců, kteří se na umělecké akci podíleli. Joël přednesl  svůj manifest a já jsem portrétoval párky na živo. Maloval jsem olejem na dřevotřísku a obrazy jsem okamžitě rozdával. Protože se jednalo o čerstvou olejomalbu, nešlo obrazy strčit do tašky, nebo do kabelky, aby se nerozmazaly. Vznikla tak živá výstava. Obrazy nevisely, ale každý si obraz nesl v náručí. Brzy jsem infiltroval do celého prostoru.

 

 


Panorama the City: London 2000

Projekt, kterého se zúčastnili zástupci studentů evropských uměleckých škol a Austrálie. Společným tématem bylo vytvořit jeden panoramatický tištěný digitální obraz, který byl prezentovaný v budově Roundhouse, ve čtvrti Camden v Londýně.

Obraz jsme vytvářeli na Saint Martins College of Art and Design. Po mnoha pokusech o panoramatické zachycení ulic a budov Londýna jsme opustili veškeré iluzívní znázornění Londýna a rozhodli jsme se zachytit náladu konce milénia:  dramaticky nakloněnou rovinu s jediným reálným prvkem.  Jezdící schody, které tvoří vstup do panoramatického prostoru.

 

 

 

 

 

 


Výstava v barokní sýpce – Plasy, 2001

Výstava studentů VŠUP, ateliér Malby.

Otáčivé dřevěné kolo, zlacení, malba, kovové hvězdy.