Výstava Lineární variace

Petra Hamplová / Petr Hampl / Lineární variace

Vernisáž – středa 8. 6. 2016 od 19 hod.

Galerie KusKovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1

Úvodní slovo – Michal Janata, autor knihy „Ustavující průběžnost čar“
Baletní variace cukrové víly – Anna Petrukhina, DJ Bingi
9. 6. – 29. 7. 2016

 

Na výstavě uvidíte moje drobné objekty, ve kterých originálně kombinuji sklo s kovem. Můj muž Petr Hampl vytváří stejně nevšední spojení – na měděný plech kreslí asfaltem. Naše práce vznikly během posledního roku přímo pro prostor Galerie KusKovu. Zabýváme se lineární kresbou a využíváme přitom výrazových možností materiálů, se kterými pracujeme. Tématicky se tak propojujeme a vzájemně doplňujeme.

Převádím lineární kresbu do prostoru. Ladné a křehké skleněné křivky kombinuji s pevným a pravidelně řezaným kovem. Okouzluje mě krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev. V kombinaci s kovem vzniká zajímavé napětí mezi lehkostí skla a elegantními, ale pevnými křivkami kovových linií.

Petr Hampl na výstavě v Galerii KusKovu představí zcela nové kresby asfaltem na měděném plechu. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.

Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klade zejména na originalitu a profesionální zpracování. Galerie pravidelně pořádá výstavy výtvarníků pracujících s kovem, ale i jinými materiály a médii.

Galerii KusKovu můžete navštívit v rámci Letní Tour de Petrská.
V sobotu 18.6. (15-18h) tam budu předvádět práci se sklem živě a dokonce si můžete práci se sklářským kahanem sami vyzkoušet.
(http://www.kuskovu.cz/…/i288-petra-a-petr-hamplovi-linearni…)

Úvodní slovo PhDr. Michala Janaty k výstavě Lineární variace: Michal-Janata-Linearni-variace

Galerie KusKovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, www.kuskovu.cz, info@kuskovu.cz, tel.: 737 200 127

TOP